Wszyscy marzymy o pięknym uśmiechu, a Ty możesz go mieć

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna jest to dziedzina, która zajmuje się przywracaniem pięknego i zdrowego uśmiechu Pacjentom. Wiemy, że doskonale wyglądające uzębienie jest niezwykle ważne, dlatego przykładamy ogromną wagę do działań mających na celu poprawę estetyki Twoich zębów. Dlaczego to takie istotne? Lepsza estetyka uśmiechu pozytywnie wpływa na sposób, w jaki postrzegamy siebie samych i jak jesteśmy postrzegani. Jak podają statystyki, nawet 47% ludzi w Polsce przy pierwszym spotkaniu zwraca uwagę na zęby. Tym samym zyskujemy pewność siebie, która może być niezwykle ważna nie tylko w życiu zawodowym, ale również prywatnym. Mając na względzie te potrzeby Pacjentów w naszym gabinecie oferujemy różnorodne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej.

Podoba Ci się Twój uśmiech, ale marzysz, żeby był zwyczajnie bielszy?

Dlaczego nasz gabinet stomatologiczny

Estetyczna odbudowa zębów materiałem kompozytowym

W przypadku kiedy naturalne zęby przednie Pacjenta wymagają niewielkiej korekty kształtu czy koloru sięgamy po rozwiązania minimalnie inwazyjne i jednocześnie wysokoestetyczne, czyli wykonujemy odbudowę kompozytową. Zabiegi z tego zakresu stosujemy z powodzeniem w przypadku:

  • Odbudowy ubytków o dużej powierzchni
  • Zamknięcia diastemy, czyli przerwy (szpary) między zębami
  • Odbudowy złamanego zęba, np. po urazie
  • Odbudowy ukruszonego szkliwa
  • Wymiany istniejących wypełnień nie spełniających estetycznych oczekiwań pacjenta

Do tego typu wypełnień używamy materiałów kompozytowych najwyższej klasy, które są praktycznie nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Często prace te wykonujemy na bazie wcześniej przygotowanego dla Pacjenta projektu uśmiechu.

Przymierz swój nowy uśmiech zanim rozpoczniesz leczenie

Brak pewności co do ostatecznych efektów leczenia może być źródłem niepewności podczas procesu leczenia. Zależy nam, żeby Pacjent przed rozpoczęciem leczenia mógł naprawdę zobaczyć jaki jest nasz wspólny cel podczas całego procesu. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, jakie mogą się pojawić w czasie przeprowadzanych zabiegów proponujemy Pacjentom wykonanie próbnej wersji planowanej pracy. Na podstawie wycisków i protokołu zdjęć twarzy Pacjenta tworzymy żywą wizualizację uśmiechu. To właśnie ten moment, kiedy możesz zobaczyć jak będzie wyglądał Twój nowy uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Analizujemy proporcje twarzy i projektujemy uśmiech, uwzględniając indywidualną mimikę oraz symetrię twarzy. Po wykreśleniu wszystkich linii symetrii, jesteśmy w stanie dokładnie określić idealny kształt, strukturę oraz kolor zębów. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne zaplanowanie końcowego efektu leczenia, aby finalnie uzyskać efekt pożądany przez Pacjenta i taki postrzegany jako po prostu piękny.

Licówki porcelanowe dla pięknego, długotrwałego i naturalnego efektu

Licówki są to niewielkie, cienkie nakładki porcelanowe, które mocowane są na przedniej powierzchni zębów. Umożliwiają nie tylko poprawienie koloru uśmiechu, ale także korektę długości czy kształtu zębów. Mogą być również wykorzystywane przy zamykaniu niechcianej diastemy. Dzięki wykorzystaniu licówek Pacjent zyskuje możliwość uzyskania najlepszych i zindywidualizowanych efektów. Porcelana jako materiał daje też efekt najlepiej naśladujący tkanki własne zęba, więc odpowiada za ich naturalną przezierność i wygląd, a jej wytrzymałość pozwala na cieszenie się wspaniałymi efektami przez bardzo wiele lat.

Korekta białych plam na zębach

Białe przebarwienia na zębach są częstą przypadłością u pacjentów po leczeniu ortodontycznym aparatem stałym, występują również po urazach lub jako wyraz nieprawidłowej mineralizacji zębów. ICON to innowacyjna metoda leczenia, którą oferujemy w naszej klinice. Pozwala ona na usunięcie białych plamek z powierzchni zęba ale również zatrzymanie próchnicy w początkowej fazie. Sam zabieg nie wymaga borowania, jest całkowicie bezbolesny i trwa około 30 minut. Czasem wystarczające jest pojedyncze spotkanie, lub na podstawie osiąganych rezultatów planujemy serię kilku spotkań. Efekt estetyczny widoczny jest od razu po zabiegu.

Niewidoczna ortodoncja

Jeżeli masz niewielką wadę zgryzu lub przeszkadzają Ci krzywe zęby, a noszenie aparatu ortodontycznego wywołuje u Ciebie obawy związane z wyglądem i komfortem użytkowania – to mamy dla Ciebie znakomitą alternatywę. Niewidoczny aparat Clear Aligner to nowoczesna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przezroczystych, indywidualnie zaprojektowanych nakładek. Jest to dokładny i komfortowy sposób korygowania wad zgryzu, zapewniający zdecydowaną przewagę estetyczną nad tradycyjnym aparatem ortodontycznym. Metoda ta dzięki komputerowej symulacji pozwala zobaczyć planowany rezultat przed rozpoczęciem leczenia. Same nakładki są przezroczyste i są niemal niewidoczne na zębach. Pozwalają też na większą swobodę w zdejmowaniu, dzięki czemu łatwiej jest zadbać o higienę oraz pozwala Ci zjeść właściwie wszystko, na co masz ochotę. Zęby przesuwają się powoli nie powodując nadmiernych dolegliwości bólowych charakterystycznych dla klasycznej ortodoncji aparatem stałym, nie powodują też podrażnienia policzków i dziąseł.

Efekty leczenia

Pacjent zgłosił się z powodu ułamanej górnej dwójki i nieestetycznego wyglądu obu siekaczy centralnych, które uległy urazowi kilka lat wcześniej. Pacjentowi nie podobała się szpara między zębami i ich znaczne wychylenie do przodu.

Dwójkę odbudowano zachowawczo materiałem kompozytowym, z kolei górne jedynki ze względu na liczne wypełnienia zakwalifikowano do odbudowy protetycznej za pomocą koron. Charakteryzacja porcelany umożliwiła wykonanie uzupełnień o bardzo naturalnym i pożądanym przez Pacjenta wyglądzie.

Pacjentka zgłosiła się z powodu nieestetycznego wyglądu górnych jedynek. Prawy siekacz znacznie przebarwiony, po urazie i leczeniu kanałowym z licznymi wypełnieniami. Lewy z nieestetycznym wypełnieniem.

Żeby wyrównać kolor prawego filaru zaplanowano odbudowę za pomocą korony pełnoceramicznej, z kolei lewą jedynkę minimalnie inwazyjnie przygotowano pod wykonanie licówki. Pacjentka zdecydowała się na rekonstrukcje pełnoceramiczne ze względu na ich niedoścignioną estetykę. Zmiana w obrębie wyłącznie dwóch zębów dała efekt zupełnie odmienionego uśmiechu Pacjentki.

Pacjentka po 40 latach chciała spełnić swoje marzenie o prostych zębach w dolnym łuku.

Dzięki silnej motywacji Pacjentki po 8 miesiącach użytkowania aparatu ortodontycznego udało się uzyskać efekt prostych zębów i harmonijnego uśmiechu.

Pacjentka zgłosiła się celem korekty zbyt krótkiej dwójki oraz generalnej poprawy ustawienia zębów w łuku i estetyki uśmiechu.

Po leczeniu ortodontycznym, prawidłowo ustawione względem siebie zęby poddano piaskowaniu i 14-dniowemu procesowi wybielania nakładkowego. Do czasu wykonania wysokoestetycznej korony pełnoceramicznej dwójkę odbudowano materiałem kompozytowym w kolorze wybielonych już zębów.

Pacjentka zgłosiła się celem poprawy estetyki uśmiechu. Celem było uzyskanie jaśniejszego odcienia zębów oraz zamknięcie przerwy (diastemy) pomiędzy górnymi jedynkami.

Po 8 dniach wybielania metodą nakładkową uzyskano kolor zębów o 4 tony jaśniejszy od początkowego. Następnie na pojedynczej wizycie zamknięto diastemę materiałem kompozytowym bez szlifowania naturalnych zębów.

Pacjentka zgłosiła się celem odbudowy górnych jedynek, które uległy urazowi wiele lat wcześniej oraz zostały dodatkowo zniszczone przez erozję – chemiczne ich rozpuszczenie w wyniku wieloletniego spożycia napojów gazowanych

Ze względu na młody wiek Pacjentki odroczono decyzję o wykonaniu prac porcelanowych wymagających szlifowania zębów i zdecydowano o odbudowie jedynek z materiału kompozytowego pozwalającego na wykonanie pracy bez żadnej dodatkowej utraty tkanek twardych zęba własnego

Poznaj naszych ekspertów

Lekarze dentyści zajmujący się stomatologią estetyczną
Joanna Kunert

Joanna Kunert

specjalista stomatologii zachowawczej i endodoncji oraz stomatologii ogólnej
Marta Kunert

Marta Kunert

lekarz dentysta
Joanna Wojnarowicz (lekarz dentysta)

Joanna Wojnarowicz

lekarz dentysta

Barbara Aleksandrzak

lekarz dentysta

Często zadawane pytania

Section 1

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Section 2

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.