Poznaj nasz zespół

Poznaj naszych ekspertów, zobacz w czym specjalizują się poszczególni lekarze, przeczytaj kim są w życiu prywatnym i co ich pasjonuje poza stomatologią. Zapoznaj się z naszymi higienistkami, asystentkami i opiekunami Pacjenta, które tworzą rodzinną atmosferę naszego gabinetu.
Zespół Amedica Stomatologia

Lekarze

Joanna Kunert

Joanna Kunert

specjalista stomatologii zachowawczej i endodoncji oraz stomatologii ogólnej

Zajmuje się: mikroskopowym leczeniem kanałowym, stomatologią zachowawczą, leczeniem protetycznym, chirurgią

Ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi. W swojej pracy zajmuję się leczeniem próchnicy zębów ze szczególnym uwzględnieniem profesjonalnej profilaktyki oraz metod minimalnie inwazyjnych. W 2007 roku obroniła doktorat na temat wpływu cukrzycy na stan jamy ustnej. Jest autorką publikacji naukowych dotyczących profilaktyki, leczenia próchnicy i jej powikłań. Pracuje jako adiunkt w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2013 roku została wyróżniona nagrodą Nauczyciela Roku przyznaną przez studentów anglojęzycznych. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Bierze także czynny udział w pracach Okręgowej Izby Lekarskiej. Zawodowo, od wielu lat zajmuje się endodoncją oraz problematyką profilaktyki i leczenia próchnicy zębów. W wolnym czasie lubi pracować w ogrodzie oraz uprawiać letnie i zimowe sporty. Pod swoją opieką ma 3 wyjątkowe psy, z którymi bardzo lubi pracować i uczyć je nowych trików.

Krzysztof Droszkowski (specjalista stomatologii zachowawczej i endodoncji)

Krzysztof Droszkowski

specjalista chirurgii stomatologicznej oraz stomatologii zachowawczej i endodoncji

Zajmuje się: chirurgią stomatologiczną, implantoprotetyką

W 2009 roku ukończył wydział lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Jest specjalistą stomatologii zachowawczej z endodoncją oraz chirurgii stomatologicznej. W gabinecie zajmuje się głównie zabiegami z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantoprotetyki.

Wolne chwile spędza na motocyklu.

Marta Kunert

Marta Kunert

lekarz dentysta

Zajmuje się: stomatologią zachowawczą, mikroskopowym leczeniem kanałowym, protetyką, stomatologią dziecięcą

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Obecnie jest w trakcie interdyscypilnarnych studiów doktoranckich na uczelni macierzystej i Uniwersytecie Łódzkim. Zawodowo interesuje się mikroskopowym leczeniem endodontycznym oraz wysoce estetycznymi wypełnieniami kompozytowymi w zgodzie z kompasem okluzyjnym. Oprócz leczenia protetycznego właśnie tymi dziedzinami zajmuje się w gabinecie. Dzięki swojemu pogodnemu usposobieniu i cierpliwości opiekuje się też małymi pacjentami, przełamuje ich początkowe obawy i buduje trwałe relacje. Te same cechy sprawiają, że z zamiłowaniem realizuje się w pracy dydaktycznej ze studentami polsko- i anglojęzycznymi w ramach zajęć klinicznych, które prowadzi na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Małgorzata Szczęsny (lekarz dentysta)

Małgorzata Szczęsny

lekarz dentysta

Zajmuje się: mikroskopowym leczeniem kanałowym, stomatologią zachowawczą, protetyką

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ukończyła szkolenie specjalizacyjne ze stomatologii zachowawczej z endodoncją. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Poradniach Specjalistycznych Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w renomowanych gabinetach w Łodzi. Aktywnie uczestniczy w kursach, szkoleniach, zjazdach i konferencjach naukowych zwłaszcza w zakresie endodoncji i protetyki, stale podnosząc swoje kwalifikacje. Jako zwolenniczka pracy w powiększeniu pracuje przy użyciu mikroskopu endodontycznego.

Joanna Wojnarowicz (lekarz dentysta)

Joanna Wojnarowicz

lekarz dentysta

Zajmuje się: stomatologią zachowawczą, endodoncją mikroskopową, chirurgią oraz stomatologią dziecięcą

Ukończyła studia na kierunku lekarsko – dentystycznym na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. O wyborze zawodu zadecydowało zamiłowanie do nauk medycznych, zdolności manualne oraz chęć niesienia pomocy innym. Systematycznie pogłębia swoją wiedzę i doskonali umiejętności praktyczne w zakresie estetycznej odbudowy zębów materiałami kompozytowymi, leczeniem endodontycznym w mikroskopie oraz chirurgii stomatologicznej.

W wolnych chwilach poświęca się literaturze pięknej oraz filmowi. Chętnie spędza czas czas w kuchni tworząc różnego rodzaju słodkie wypieki.

Stomatolog Jakub Łata

Jakub Łata

lekarz dentysta

Zajmuje się: stomatologią zachowawczą, endodoncją mikroskopową, chirurgią, protetyką, stomatologią dziecięcą

Ukończył studia na kierunku lekarsko-dentystycznym na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Obecnie jest w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją. W gabinecie zajmuje się głównie endodoncją mikroskopową, w której stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności praktyczne. Leczenie próchnicy, odbudowa zębów  chirurgia i protetyka to również jego zainteresowania. Dzięki dużej cierpliwości, zrozumieniu i zaangażowaniu prowadzi leczenie małych pacjentów nawet tych, którzy początkowo nie są przekonani do leczenia stomatologicznego. W swojej pracy dba o komfort pacjenta, współpracę oraz zrozumienie procesu leczenia. Swój wolny czas poświęca hodowli roślin domowych, wegetariańskiej kuchni oraz grom komputerowym.

Barbara Aleksandrzak

lekarz dentysta

Zajmuje się: stomatologią zachowawczą, protetyką, stomatologią dziecięcą

Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Pasja w kontaktach międzyludzkich, chęć pomagania innym oraz możliwość stałego rozwijania umiejętności manualnych uczyniły wybór zawodu prostym i oczywistym.  Rozwija swoje zainteresowania kliniczne w leczeniu zachowawczym oraz protetyce uczestnicząc w praktycznych kursach prowadzonych przez uznanych specjalistów w kraju.

W codziennej praktyce przywiązuje dużą wagę do profilaktyki: zapobieganiu powstawania próchnicy i utracie zębów.  W gabinecie zajmuje się leczeniem skomplikowanych przypadków z zakresu stomatologii zachowawczej oraz odbudową zębów po leczeniu endodontycznym.  Wszystkie procedury wykonuje w powiększeniu, używa lup lub mikroskopu, co gwarantuje precyzję wykonanej pracy. Sposób i plan leczenia dopasowuje indywidualnie do potrzeb pacjenta. Dzięki odpowiedniemu podejściu i empatii, wielką przyjemność sprawia jej również współpraca z dziećmi.

Monika Mazurek

Monika Mazurek

lekarz dentysta

Zajmuje się: stomatologią zachowawczą, protetyką, endodoncją mikroskopową, stomatologią dziecięcą

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi. W gabinecie zajmuje się stomatologią zachowawczą oraz protetyką. Jest lekarzem o ciepłym i spokojnym usposobieniu co umożliwia tworzenie więzi z pacjentami bez względu na wiek. Bardzo dobrze współpracuje z dziećmi. Cierpliwie tłumaczy i edukuje małych pacjentów jak dbać o zęby. Poszerza swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne biorąc udział w szkoleniach i kursach.  Praca z ludźmi i niesienie im pomocy daje jej wiele satysfakcji. Jej celem jest zapewnienie pacjentom pięknego i zdrowego uśmiechu.

Alicja Piwońska

Zajmuje się: stomatologią zachowawczą, endodoncją, protetyką, stomatologią dziecięcą

Jest absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, obecnie w trakcie stażu podyplomowego na macierzystej  uczelni. W przyszłości chciałaby zajmować się głównie stomatologią zachowawczą z endodoncją. W zawodzie stomatologa ceni sobie kontakt z ludźmi, a także możliwość ciągłego rozwoju i zdobywania nowych umiejętności praktycznych.

Jej praca w gabinecie polega głównie na asystowaniu lekarzom i dbaniu o komfort pacjenta w trakcie wizyty. Praca na 4 ręce z doświadczonymi lekarzami pozwala przyjrzeć się pracy stomatologa z bliska i poznać arkana ich pracy/ Utwierdza ją to również w przekonaniu, że to jest to co chciałaby robić. Wolny czas lubi spędzać w kuchni gotując i piekąc ciasta, dużo radości sprawia jej również pielęgnacja roślin domowych.

Asystentki i higienistki

Iwona Ostrowska

Iwona Ostrowska

dyplomowana higienistka

Ukończyła Studium Medyczne w Łodzi. Jest dyplomowaną higienistką stomatologiczną. W gabinecie wykonuje zabiegi higieniczne u pacjentów w każdym wieku. Przeprowadza zabiegi profilaktyczno-lecznicze takie jak: badanie jamy ustnej, usuwanie złogów nazębnych, piaskowanie, polerowanie, lakowanie czy fluoryzację zębów. Uświadamia pacjentom, że kluczem do poprawy stanu uzębienia jest dbanie o zęby oraz przyzębie. Prowadzi profesjonalne instruktaże higieny jamy ustnej. Swoją wiedzę poszerza na kursach i szkoleniach praktycznych.

Poza pracą w gabinecie interesuje się podróżami oraz lekturą o tematyce orientalnej.

Halina Sidowska

dyplomowana higienistka

Jest dyplomowaną higienistką stomatologiczną oraz technikiem dentystycznym. W gabinecie zajmuje się czynnym asystowaniem lekarzowi przy zabiegach stomatologicznych. Pracuje także samodzielnie jako higienistka wykonując zabiegi usuwania złogów nazębnych, piaskowania, fluoryzacji, lakowania zębów.  Prowadzi także instruktaże higieny dla małych i dorosłych pacjentów.

W wolnych chwilach lubi śpiewać zarówno a cappella jak i w zespole muzycznym na uroczystościach okolicznościowych.

Daria Gajewska

dyplomowana higienistka

Ukończyła Policealną Szkołę Medyczną Cosinus w Łodzi zdobywając dyplom higienistki.  Obecnie rozwija swoje zainteresowania stomatologią praktycznie oraz studiując techniki dentystyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W gabinecie zajmuje się głównie czynnym asystowaniem lekarzowi przy zabiegach na 4 ręce oraz przeprowadzaniem zabiegów higienizacyjnych. Podczas pracy z lekarzem stara się być zawsze o krok przed nim oraz przewidywać jego ruchy. W wolnym czasie pochłaniają ją krawieckie prace ręczne, bardzo lubi przerabiać „stare” na „ nowe”.

Izabela Janek

asystentka

Od pierwszych dni jest bardzo cennym członkiem naszego zespołu. Z ogromnym zaangażowaniem i oddaniem Pacjentowi asystuje na cztery ręce naszym lekarzom.

Sandra Sztab

asystentka
Jest młodą, zaangażowaną i pełną energii dziewczyną. Interesują ją różnorodne dziedziny życia, dlatego z wielka chęcią pomaga w naszym rodzinnym gabinecie. Uczy się pracy w grupie, punktualności oraz odpowiedzialności. Tak naprawdę jest naszym wielozadaniowcem, szybko przyswaja przekazywaną wiedzę i sama proponuje ciekawe rozwiązania. W gabinecie pomaga przede wszystkim w organizacji pracy, utrzymaniu ogólnego porządku oraz jako dodatkowa asystentka. Jest również uczennicą, dlatego nie zapomina o kształceniu się uczęszczając na dodatkowe zajęcia językowe oraz zajęcia z przedmiotów ścisłych. Poza pracą jest tancerką, tam również spełnia się ucząc młodsze dzieci sztuki tanecznej pod okiem swojej trenerki. Motywację czerpie z marzeń co pozwala na tak produktywne spędzanie czasu w latach młodzieńczych.

Rejestracja, opiekunowie Pacjenta i administracja

Agata Kunert

Agata Kunert

manager

Ukończyła studia na wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie poszerza swoją wiedzę w zakresie organizacji i zarządzania w placówkach medycznych na studiach podyplomowych Prawo i Zarządzanie w Stomatologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest także doktorantką w zakładzie Medycyny Społecznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jej zadaniem w gabinecie jest opieka nad personelem oraz wszelkie sprawy administracyjne. Jest także opiekunem pacjenta, zajmuje się koordynowaniem pracy rejestracji i planowaniem wizyt u poszczególnych lekarzy. W czasie wolnym lubi eksperymentować w kuchni i przygotowywać potrawy z różnych stron świata. Jest także wielbicielką psów i regularnie poszerza swoją wiedzę w zakresie ich szkolenia.

Bogusława Szczepaniak

opiekun Pacjenta
rejestratorka medyczna

Anna Nowakowska

opiekun Pacjenta
rejestratorka medyczna