Poznaj nasz zespół

Poznaj naszych ekspertów, zobacz w czym specjalizują się poszczególni lekarze, przeczytaj kim są w życiu prywatnym i co ich pasjonuje poza stomatologią. Zapoznaj się z naszymi wspaniałymi higienistkami, asystentkami i opiekunami Pacjenta, które tworzą rodzinną atmosferę naszego gabinetu.

Szukasz pracy i podoba Ci się nasz zespół?

Dołącz do nas
Zespół Amedica Stomatologia

Lekarze

Joanna Kunert

Joanna Kunert

specjalista stomatologii zachowawczej i endodoncji

Zajmuje się: mikroskopowym leczeniem kanałowym, stomatologią zachowawczą, leczeniem protetycznym, chirurgią

Ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi. W swojej pracy zajmuję się leczeniem próchnicy zębów ze szczególnym uwzględnieniem profesjonalnej profilaktyki oraz metod minimalnie inwazyjnych. W 2007 roku obroniła doktorat na temat wpływu cukrzycy na stan jamy ustnej. Jest autorką publikacji naukowych dotyczących profilaktyki, leczenia próchnicy i jej powikłań. Pracuje jako adiunkt w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2013 roku została wyróżniona nagrodą Nauczyciela Roku przyznaną przez studentów anglojęzycznych. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Bierze także czynny udział w pracach Okręgowej Izby Lekarskiej. Zawodowo, od wielu lat zajmuje się endodoncją oraz problematyką profilaktyki i leczenia próchnicy zębów u seniorów. W wolnym czasie lubi pracować w ogrodzie oraz uprawiać letnie i zimowe sporty. Pod swoją opieką ma 3 wyjątkowe psy, z którymi bardzo lubi pracować i uczyć je nowych trików.

Krzysztof Droszkowski (specjalista stomatologii zachowawczej i endodoncji)

Krzysztof Droszkowski

specjalista stomatologii zachowawczej i endodoncji

Zajmuje się: chirurgią stomatologiczną, implantoprotetyką

W 2009 roku ukończył wydział lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Jest specjalistą stomatologii zachowawczej z endodoncją oraz chirurgii stomatologicznej. W gabinecie zajmuje się głównie zabiegami z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantoprotetyki.

Wolne chwile spędza na motocyklu.

Marta Kunert

Marta Kunert

lekarz dentysta

Zajmuje się: stomatologią zachowawczą, mikroskopowym leczeniem kanałowym, protetyką, stomatologią dziecięcą

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Obecnie jest w trakcie interdyscypilnarnych studiów doktoranckich na uczelni macierzystej i Uniwersytecie Łódzkim. Zawodowo interesuje się mikroskopowym leczeniem endodontycznym oraz wysoce estetycznymi wypełnieniami kompozytowymi w zgodzie z kompasem okluzyjnym. Oprócz leczenia protetycznego właśnie tymi dziedzinami zajmuje się w gabinecie. Dzięki swojemu pogodnemu usposobieniu i cierpliwości opiekuje się też małymi pacjentami, przełamuje ich początkowe obawy i buduje trwałe relacje. Te same cechy sprawiają, że z zamiłowaniem realizuje się w pracy dydaktycznej ze studentami polsko- i anglojęzycznymi w ramach zajęć klinicznych, które prowadzi na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Małgorzata Szczęsny (lekarz dentysta)

Małgorzata Szczęsny

lekarz dentysta

Zajmuje się: mikroskopowym leczeniem kanałowym, stomatologią zachowawczą, protetyką

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ukończyła szkolenie specjalizacyjne ze stomatologii zachowawczej z endodoncją. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Poradniach Specjalistycznych Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w renomowanych gabinetach w Łodzi. Aktywnie uczestniczy w kursach, szkoleniach, zjazdach i konferencjach naukowych zwłaszcza w zakresie endodoncji i protetyki, stale podnosząc swoje kwalifikacje. Jako zwolenniczka pracy w powiększeniu pracuje przy użyciu mikroskopu endodontycznego.

Anna Guzenda (lekarz dentysta)

Anna Guzenda

lekarz dentysta

Zajmuje się: stomatologią zachowawczą, stomatologią dziecięcą

Przygodę z medycyną rozpoczęła od studiów na Wydziale Nauk o Zdrowiu Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego.  Zainteresowało ją wtedy zdrowie jamy ustnej w ujęciu społecznym. W trakcie studiów na wydziale lekarsko – dentystycznym na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi  dużo czasu poświęcała zagadnieniom dotyczącym stomatologii wieku rozwojowego. Na początku pracy zawodowej odwiedzała łódzkie przedszkola, by pogłębić wiedzę na temat stanu zdrowia jamy ustnej najmłodszych i wdrożyć elementy wczesnej profilaktyki próchnicy zębów. W gabinecie najlepiej odnajduje się w pracy z dziećmi i budowaniu właściwych nawyków higienicznych małych pacjentów, edukowaniu ich rodziców, co do potrzeb w zakresie profilaktyki próchnicy oraz wad zgryzu ich dzieci. Pasjonuje ją psychologia, socjologia i ortodoncja, a ponieważ najmłodsi nigdy nie bywają w gabinecie sami, z przyjemnością zajmuje się także leczeniem  ich rodziców i opiekunów, bo zdrowa rodzina, to szczęśliwa rodzina.

Joanna Wojnarowicz (lekarz dentysta)

Joanna Wojnarowicz

lekarz dentysta

Zajmuje się: stomatologią zachowawczą, endodoncją mikroskopową, chirurgią oraz stomatologią dziecięcą

Ukończyła studia na kierunku lekarsko – dentystycznym na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.  O wyborze zawodu zadecydowało zamiłowanie do nauk medycznych, zdolności manualne oraz chęć niesienia pomocy innym. Systematycznie pogłębia swoją wiedzę i doskonali  umiejętności praktyczne w zakresie estetycznej odbudowy zębów materiałami kompozytowymi, leczeniem endodontycznym w mikroskopie oraz chirurgii stomatologicznej.

W wolnych chwilach poświęca się literaturze pięknej oraz filmowi.  Chętnie spędza czas czas w kuchni tworząc różnego rodzaju słodkie wypieki.

Stomatolog Jakub Łata

Jakub Łata

lekarz dentysta

Zajmuje się: stomatologią zachowawczą, endodoncją mikroskopową, chirurgią, protetyką, stomatologią dziecięcą

Ukończył studia na kierunku lekarsko-dentystycznym na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Obecnie jest w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją. W gabinecie zajmuje się głównie endodoncją mikroskopową, w której stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności praktyczne. Leczenie próchnicy, odbudowa zębów  chirurgia i protetyka to również jego zainteresowania. Dzięki dużej cierpliwości, zrozumieniu i zaangażowaniu prowadzi leczenie małych pacjentów nawet tych, którzy poczatkowo nie są przekonani do leczenia stomatologicznego. W swojej pracy dba o komfort pacjenta, współpracę oraz zrozumienie procesu leczenia.

Monika Mazurek

lekarz dentysta

Zajmuje się: stomatologią zachowawczą, protetyką, stomatologią dziecięcą

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi. W gabinecie zajmuje się stomatologią zachowawczą oraz protetyką. Jest lekarzem o ciepłym i spokojnym usposobieniu co umożliwia tworzenie więzi z pacjentami bez względu na wiek. Bardzo dobrze współpracuje z dziećmi. Cierpliwie tłumaczy i edukuje małych pacjentów jak dbać o zęby. Poszerza swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne biorąc udział w szkoleniach i kursach.  Praca z ludźmi i niesienie im pomocy daje jej wiele satysfakcji. Jej celem jest zapewnienie pacjentom pięknego i zdrowego uśmiechu.

Barbara Aleksandrzak

lekarz dentysta

Zajmuje się: stomatologią zachowawczą, protetyką, stomatologią dziecięcą

Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Pasja w kontaktach międzyludzkich, chęć pomagania innym oraz możliwość stałego rozwijania umiejętności manualnych uczyniły wybór zawodu prostym i oczywistym.  Rozwija swoje zainteresowania kliniczne w leczeniu zachowawczym oraz protetyce uczestnicząc w praktycznych kursach prowadzonych przez uznanych specjalistów w kraju.

W codziennej praktyce przywiązuje dużą wagę do profilaktyki: zapobieganiu powstawania próchnicy i utracie zębów.  W gabinecie zajmuje się leczeniem skomplikowanych przypadków z zakresu stomatologii zachowawczej oraz odbudową zębów po leczeniu endodontycznym.  Wszystkie procedury wykonuje w powiększeniu, używa lup lub mikroskopu, co gwarantuje precyzję wykonanej pracy. Sposób i plan leczenia dopasowuje indywidualnie do potrzeb pacjenta. Dzięki odpowiedniemu podejściu i empatii, wielką przyjemność sprawia jej również współpraca z dziećmi.

Asystentki i higienistki

Iwona Ostrowska

Iwona Ostrowska

dyplomowana higienistka

Ukończyła Studium Medyczne w Łodzi. Jest dyplomowaną higienistką stomatologiczną. W gabinecie wykonuje zabiegi higieniczne u pacjentów w każdym wieku. Przeprowadza zabiegi profilaktyczno-lecznicze takie jak: badanie jamy ustnej, usuwanie złogów nazębnych, piaskowanie, polerowanie, lakowanie czy fluoryzację zębów. Uświadamia pacjentom, że kluczem do poprawy stanu uzębienia jest dbanie o zęby oraz przyzębie. Prowadzi profesjonalne instruktaże higieny jamy ustnej. Swoją wiedzę poszerza na kursach i szkoleniach praktycznych.

Poza pracą w gabinecie interesuje się podróżami oraz lekturą o tematyce orientalnej.

Halina Sidowska

dyplomowana higienistka

Jest dyplomowaną higienistką stomatologiczną oraz technikiem dentystycznym. W gabinecie zajmuje się czynnym asystowaniem lekarzowi przy zabiegach stomatologicznych. Pracuje także samodzielnie jako higienistka wykonując zabiegi usuwania złogów nazębnych, piaskowania,  fluoryzacji, lakowania zębów.  Prowadzi także instruktaże higieny dla małych i dorosłych pacjentów.

W wolnych chwilach lubi śpiewać zarówno a cappella jak i w zespole muzycznym na uroczystościach okolicznościowych.

Daria Gajewska

dyplomowana higienistka

Ukończyła Policealną Szkołę Medyczną Cosinus w Łodzi zdobywając dyplom higienistki.  Obecnie rozwija swoje zainteresowania stomatologią praktycznie oraz studiując techniki dentystyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W gabinecie zajmuje się głównie czynnym asystowaniem lekarzowi przy zabiegach na 4 ręce oraz przeprowadzaniem zabiegów higienizacyjnych. Podczas pracy z lekarzem stara się być zawsze o krok przed nim oraz przewidywać jego ruchy. W wolnym czasie pochłaniają ją krawieckie prace ręczne, bardzo lubi przerabiać „stare” na „ nowe”.

Ewa Filipczak

asystentka

Nulla imperdiet sit amet magna. Vestibulum dapibus, mauris nec malesuada fames ac turpis velit, rhoncus eu, luctus et interdum adipiscing wisi. Aliquam erat ac ipsum. Integer aliquam purus. Quisque lorem tortor fringilla sed, vestibulum id, eleifend justo vel bibendum.

Rejestracja, opiekunowie Pacjenta i administracja

Agata Kunert

Agata Kunert

manager

Ukończyła studia na wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie poszerza swoją wiedzę w zakresie organizacji i zarządzania w placówkach medycznych na studiach podyplomowych Prawo i Zarządzanie w Stomatologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Jej zadaniem w gabinecie jest opieka nad personelem oraz wszelkie sprawy administracyjne. Jest także opiekunem pacjenta, zajmuje się koordynowaniem pracy rejestracji i planowaniem wizyt u poszczególnych lekarzy. W czasie wolnym lubi eksperymentować w kuchni i przygotowywać potrawy z różnych stron świata. Jest także wielbicielką psów i regularnie poszerza swoją wiedzę w zakresie ich szkolenia.

Milena Bartnicka-Oniszczuk

Milena Bartnicka-Oniszczuk

opiekun Pacjenta

Nulla imperdiet sit amet magna. Vestibulum dapibus, mauris nec malesuada fames ac turpis velit, rhoncus eu, luctus et interdum adipiscing wisi. Aliquam erat ac ipsum. Integer aliquam purus. Quisque lorem tortor fringilla sed, vestibulum id, eleifend justo vel bibendum.

Bogusława Szczepaniak

opiekun Pacjenta

Nulla imperdiet sit amet magna. Vestibulum dapibus, mauris nec malesuada fames ac turpis velit, rhoncus eu, luctus et interdum adipiscing wisi. Aliquam erat ac ipsum. Integer aliquam purus. Quisque lorem tortor fringilla sed, vestibulum id, eleifend justo vel bibendum.