Zobacz metamorfozy naszych Pacjentów

Przykładamy wiele serca, żeby nasi Pacjenci mogli uzyskać swój wymarzony uśmiech. Czasem nawet drobne zabiegi potrafią zrobić wielką różnicę. Z kolei innym razem planujemy leczenie kompleksowo, a naszym wspólnym celem jest zawsze uśmiechu, który daje pewność siebie.

Metamorfozy uśmiechu

Pacjent zgłosił się z powodu ułamanej górnej dwójki i nieestetycznego wyglądu obu siekaczy centralnych, które uległy urazowi kilka lat wcześniej. Pacjentowi nie podobała się szpara między zębami i ich znaczne wychylenie do przodu.

Dwójkę odbudowano zachowawczo materiałem kompozytowym, z kolei górne jedynki ze względu na liczne wypełnienia zakwalifikowano do odbudowy protetycznej za pomocą koron. Charakteryzacja porcelany umożliwiła wykonanie uzupełnień o bardzo naturalnym i pożądanym przez Pacjenta wyglądzie.

Pacjentka zgłosiła się z powodu nieestetycznego wyglądu górnych jedynek. Prawy siekacz znacznie przebarwiony, po urazie i leczeniu kanałowym z licznymi wypełnieniami. Lewy z nieestetycznym wypełnieniem

Żeby wyrównać kolor prawego filaru zaplanowano odbudowę za pomocą korony pełnoceramicznej, z kolei lewą jedynkę minimalnie inwazyjnie przygotowano pod wykonanie licówki. Pacjentka zdecydowała się na rekonstrukcje pełnoceramiczne ze względu na ich niedoścignioną estetykę. Zmiana w obrębie wyłącznie dwóch zębów dała efekt zupełnie odmienionego uśmiechu Pacjentki

Pacjent zgłosił się w dniu urazu, który spowodował złamanie górnej dwójki w 1/3 wysokości

Ząb przeleczono kanałowo tego samego dnia, następnie zacementowano wkład koronowo-korzeniowy oraz wykonano rekonstrukcję za pomocy korony pełnoceramicznej

Pacjentka zgłosiła się celem korekty zbyt krótkiej dwójki oraz generalnej poprawy ustawienia zębów w łuku i estetyki uśmiechu.

Po leczeniu ortodontycznym, prawidłowo ustawione względem siebie zęby poddano piaskowaniu i 14-dniowemu procesowi wybielania nakładkowego. Do czasu wykonania wysokoestetycznej korony pełnoceramicznej dwójkę odbudowano materiałem kompozytowym w kolorze wybielonych już zębów.

Pacjentka zgłosiła się celem poprawy estetyki uśmiechu. Celem było uzyskanie jaśniejszego odcienia zębów oraz zamknięcie przerwy (diastemy) pomiędzy górnymi jedynkami.

Po 8 dniach wybielania metodą nakładkową uzyskano kolor zębów o 4 tony jaśniejszy od początkowego. Następnie na pojedynczej wizycie zamknięto diastemę materiałem kompozytowym bez szlifowania naturalnych zębów.

Pacjentka zgłosiła się z powodu ułamania górnej prawej dwójki

Wykonano rekonstrukcję zęba przy pomocy korony metalowo-porcelanowej charakteryzowanej na wzór sąsiadującego mostu

Pacjent zgłosił się z powodu zaawansowanego starcia zębów górnego i dolnego łuku i związanej z tym niezadowalającej estetyki uśmiechu.

Zęby w odcinku dolnym zostały poddane leczeniu kanałowemu oraz odbudowane na wkładach za pomocą materiału kompozytowego w technice iniekcyjnej. Brakujące zęby w odcinkach bocznych zaopatrzono protezami szkieletowymi na zatrzaskach, które gwarantują wyjątkową stabilność i przywracają funkcję narządu żucia.